Нагадали: Проти застосування сили в Криму виступила Тимошенко, — Тенюх

  • aa aa
  • 06.02.2019
  • Комментарии к записи Нагадали: Проти застосування сили в Криму виступила Тимошенко, — Тенюх отключены

Екс-командувач ВМС заявив, що Росія готувала відторгнення Криму з часів незалежності України, а в подальшому і «бліц-криг до Дніпра».
Колишній командувач ВМС Ігор Тенюх заявив, що виступав за повномасштабну військову операцію в Криму, але на засіданні РНБО проти виступила Юлія Тимошенко, а застосувати бойову авіацію йому не дозволили. Про це Тенюх повідомив на допиті в Оболонському суді, передають Патріоти України із посиланням на українські ЗМІ.
За його словами, Тимошенко аргументувала це тим, що це призведе до повномасштабної війни з Росією. «Коли я закінчив доповідь, Тимошенко виступила різко проти. Сказала: розгортання Збройних сил призведе до широкомасштабного наступу Російської Федерації, треба думати не тільки про Крим, а й про всю Україну. На що я відповів: шановна пані Тимошенко, для чого в країні існують Збройні сили? Вже йде захоплення української землі, української території, а ЗСУ знаходяться по пунктам базування», — сказав він.
Тенюх додав, що його на РНБО підтримав в.о. президента Олександр Турчинов: «І в подальшому було прийнято рішення, але, на жаль, в неповному обсязі — про приведення ЗСУ в бойову готовність, але без виходу з військових частин». «Друге, на чому я наполягав — на надання мені дозволу на використання бойової авіації, а саме — штурмової і бомбардувальної. Такого дозволу я не отримав», — зазначив він.
Тенюх також стверджує, що виступав за відправлення в Крим урядової делегації, але проти виступив Яценюк, оскільки «в Криму всіх заарештують». «Мій план був — йти на прорив. Так, це війна. Мій план не підтримали. Тому я подав у відставку», — додав він. Тенюх також заявив, що Росія готувала відторгнення Криму з часів незалежності України, а в подальшому і «бліц-криг до Дніпра».