США прокоментували відставку Назарбаєва, чекають виборів у Казахстані

  • admin
  • 19.03.2019
  • Комментарии к записи США прокоментували відставку Назарбаєва, чекають виборів у Казахстані отключены

Сполучені Штати Америки вітають дотримання конституційного процесу в Казахстані та впорядковані вибори. Про це у Державному департаменті США повідомили «Голосу Америки», коментуючи заяву президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Назарбаєв раніше заявив про відмову від повноважень голови держави.

У Держдепі США відзначили, що Назарбаєв здійснив історичний візит до Білого дому у 2018-му році у ході якого було укладено декілька стратегічних економічних та безпекових угод, які зблизили США та Казахстан.

У Державному департаменті США також заявили, що готові до роботи із виконуючим обов’язки президента Казахстану Касимом Жомартом Токаєвим.

Січень 2018-го року. Нурсултан Назарбаєв у Білому домі на зустрічі з президентом США

У телевізійному звернення у вівторок Назарбаєв заявив, що «ухвалив рішення припинити свої повноваження президента »

«Цього року виповниться 30 років, як я займаю найвищий пост. Народ дав мені можливість бути першим президентом незалежного Казахстану», — наводить слова Назарабаєва агенція Інтерфакс.

Як повідомляє Бі-Бі-Сі, Назарбаєв залишиться головою Радбезу Казахстану і очолюватиме найбільшу партію «Нур Отан».

«Назарбаєв пішов (від влади — прим. ГА), щоб залишитись: він буде надалі очолювати правлячу партію. Виникає питання, чи не є це моделлю для країни на Північ від Казахстану?» — заявив з приводу відставки Назарбаєва Сем Ґрін, Директор досліджень Росії у Королівському коледжі Лондона.