Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп

  • admin
  • 17.09.2019
  • Комментарии к записи Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп отключены

Facebook призупинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели скоординовані кампанії по дезінформації.

Як повідомляє “Новинарня“, про це розповів керівник політики з кібербезпеки Facebook Натаніель Глейхер, пише Liga.Tech.

№ цілому Facebook видалив 168 акаунтів, 149 сторінок, 79 груп. У них було в сукупності близько 4,2 млн фоловерів. Приблизно 400 тисяч акаунтів приєдналися до груп. Сторінки і групи керувалися фейковими акаунтами, а імена постійно змінювалися.

Серед видалених найбільшу кількість підписників мали сторінки інтернет-видань Znaj.ua, Politeka та Hyser. Ці видання часто поширюють неперевірену інформацію з клікбейтними заголовками.

Глейхер заявив, що ідентифікувати велику кампанію вдалося на основі поведінкового аналізу підозрюваних, а не змісту контенту.

За його словами, в ході розслідування вдалося встановити, що вилучені акаунти пов’язані з українським PR-агентством Pragmatico.

“Я думаю, що вони розташовані в Києві. Але цей факт я б двічі перевірив”, – уточнив Глейхер.

За даними Глейхера, бюджет, витрачений на рекламу в Facebook та Instagram, становить приблизно 1,6 млн доларів.

Наприклад, один з найдорожчих дописів на виборах був розміщений в фан-групі “Я за Тимошенко – Фан Клуб”. Він називався “Якщо ти за перемогу України – тисни лайк”, приніс мільйон показів і міг обійтися, за оцінками Facebook, в 10-50 тис. доларів. Інші пости політиків, як правило, коштували в десятки разів менше.

Глейхер підозрює, що організатори кампанії направляли людей за межі Facebook на сайти, які позиціонувалися як новинні.

У прикладах видалених сторінок виявилися акаунти видань Znaj.ua, Politeka, Hyser. Тепер вони не працюють.

В ході розслідування встановлено, що видалені акаунти пов’язані з київським PR-агентством Pragmatico, яке за гроші займалося політичним та іншим піаром, розкруткою політиків у ФБ, створенням та нищенням репутації (“фабрика ботів”).

Представник Facebook додає, що PR-компанія не працювала на якогось конкретного політика чи бізнес. Фірма працювала з різними клієнтами з метою заробити. І розкручувала такі теми, як політика, спорт, знаменитості, шоу-біз, економіка.

Подібні фірми Facebook викривав в Ізраїлі та Філіппінах. Глейхер підкреслює, що українська кампанія не має зв’язку із зовнішнім світом і не є частиною інформаційної війни з боку Росії.