15 українських посольств працюють без керівників

На розгляді президента Володимира Зеленського знаходяться кандидатури 12 послів України в іноземних державах, в той час як 3 посади керівників українських посольств за кордоном залишаються вакантними.

Про це «Українським Новинам» розповів державний секретар Міністерства закордонних справ Олександр Баньков.

«У 15 посольствах, постійні представництва, представництвах та місіях України при міжнародній організації посади керівників є вакантними. З них протягом 2020-2021 років міністром закордонних справ України було внесено на розгляд Президента України подання щодо кандидатур на 12 посад», — повідомив він.

У минулому році Зеленський перепризначив 10 послів і призначив ще 13 керівників посольств, посади яких були вакантні до 2020.

4 послів він звільнив, поки не заповнивши звільнені посади.

На даний момент вакантними залишаються посади керівників посольств Ефіопії з 2009 року, Куби та Чорногорії — з 2014, Ірландії і Росії — з 2015.

З 2019 року звільнилося місце посла України у Ватикані, Аргентині, В’єтнамі та Сенегалі, з 2020 — Румунії, Туркменістану, Нігерії, Лівії, Індонезії та Південної Кореї.

Кандидатури послів в які саме із зазначених 12 країн внесено на розгляд глави держави, а в які 3 — немає, держсекретар МЗС повідомляти не став.

«Інформація про призначення, включаючи узгодження кандидатури, повідомляється громадськості шляхом офіційного оприлюднення указу Президента України. Відповідно до встановленої міжнародній протокольній практикою, повідомлення в ЗМІ про призначення посла відбувається одночасно в обох столицях. Передчасне поширення інформації про внесення на розгляд Президента може привести до небажаним для двосторонніх міжнародних відносин наслідків», — зазначив Баньков.

Можна припустити, що одне з трьох вакантних посольств — в Росії, оскільки Україна не планує призначати посла в РФ найближчим часом.

і