«Новий» Крим для РФ: чи зважиться Кремль на захоплення Сувалкской коридору

 

Наближається річниця початку масових акцій протесту проти режиму Лукашенка в Білорусі , каталізатором яких виступили маніпуляції з переобранням беззмінного білоруського керманича. Голосування перетворилося в політичний фарс, адже представників опозиції репресували, а підрахунок голосів не була прозорим. Типова схема «виборів на пеньках», скопійована у північного сусіда. Хоча лукашенківською репресивної машини за допомогою російських спецслужб вдалося перевести багатомільйонний народний протест в стан загасання, невизнаний міжнародним співтовариством диктатор не відчуває себе в безпеці, пише Telegram-канал « Сито Сократа ».

На цьому тлі процес перетворення Білорусі з протекторату в звичайну російську провінцію йде прискореними темпами. Москва вміло реалізує стратегію знекровлення білоруського режиму, який опинився між молотом і ковадлом. Лукашенко побоюється найменшої критики всередині країни, і будь-який невдоволення жорстко присікається. Це говорить про втрату соціальної бази, і опорі виключно на кремлівський силовий ресурс. На вихідних в КДБ РБ заявили, що у них є козир проти лідера опозиції за кордоном Тіхановском, і прийде час його відкрити. Все це ознаки панічного страху.

Посилення, але все ще недостатня, зовнішній тиск з боку країн Заходу не залишає Лукашенко альтернатив, і він все більше віддає свою країну в розпорядження Москви. Як обложена фортеця Білорусь не зможе довго протягнути, і процес її поглинання прискорюється. Слід констатувати, що в таких умовах дії команди Лукашенко стають все менш передбачуваними і все більш радикальними. Реалізуються намови Кремля, як видно з кейса з міграційним кризою на кордоні з Литвою. Ідея затопити ЄС мігрантами з Іраку, Сирії та країн Африки зародилася в умах росіян, які добре обізнані чутливістю Брюсселя до міграційного питання, виходячи з прецедентів сирійського і лівійського міграційних криз.

Правда план створення білоруського каналу нелегальної міграції з Близького Сходу в Європу почав давати збої. По-перше, литовські прикордонники почали реалізовувати тактик виштовхування нелегалів, що йдуть з Білорусі. Тепер ці люди опинилися в підвішеному стані, адже Білорусь їх не хоче залишати на своїй території. Так, удружили московські друзі білорусам, і міграційний бумеранг повертається у вихідну точку. По суті, потік тимчасово припинився. По-друге, увечері 4 серпня компанія Iraqi Airways прийняла рішення призупинити рейси до Білорусі з Багдада до 15 серпня, а саме вони вважаються головним каналом прибуття нелегалів. Так, поступово міграційна міна знешкоджується. І тут нізвідки не візьмись виступає alter ego Путіна – Жириновський і пропонує за допомогою Лукашенко «заселити Європу афганцями».Потрібно організувати ж / д маршрут «Кабул-Брест», і для цього гнати ешелони з нелегалами з Душанбе. «Білоруське КДБ і армія добре вміють працювати. Прямо з вагонів – прямо на кордон з Литвою. Кроком руш! І все йдуть на кордон з Литвою, з Польщею. І так кожного дня. Ось вони, афганці, затопчуть і Литву, і Польщу, і Україну », – пояснив Жириновський.

Крім теми міграції Білорусь виступає джерелом підвищеної військової загрози ще й через проведення ССК «Захід-2 021». Вони будуть проходити по темі «Застосування угруповань військ (сил) в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави». Білорусь посилено насичується російськими військовими, адже на початок серпня вже розгорнуто 5 батальйонних тактичних груп, а ще 4 – готуються до прибуття. Все це відбувається підозріло рано, адже до дати початку навчань ще 1,5 місяці. Напрошується невтішний висновок про можливе бойове застосування створюваного ударного кулака по країнам-членам НАТО, що є сусідами з Білоруссю. Гіпотетичне захоплення Сувалкского коридору для виходу на Калінінград під надуманим приводом, і був би свого роду «Кримом» для Шойгу. За традицією на тлі колапсу економіки агресивні дії могли б підвищити рейтинг «Єдиної Росії» під керівництвом тайгового силовика.

і