«Залишаюся в ЄС»

У Польщі відбувається акція "Залишаюся в ЄС"

У Польщі відбувається акція «Залишаюся в ЄС» / Фейсбук Donald Tusk

У Польщі тисячі людей у неділю, 10 жовтня, взяли участь в акції на підтримку Польщі у складі Євросоюзу. Лише у Варшаві на вулиці вийшли близько 100 тисяч поляків.

Джерело:

RMF24

view count6109

Окрім польської столиці, акції також відбулися у Кракові, Познані та Вроцлаві. Участь у заході взяли опозиційні політики, митці і громадські активісти.

Наймасштабніша акція відбулася на Замковій площі у Варшаві.

Зокрема, туди прийшов експрезидент Євроради та лідер опозиційної партії «Громадянська платформа» Дональд Туск. Напередодні він закликав людей взяти участь у заході та рятувати Польщу.

Група перебранців у суддівських тогах за наказом лідера владної партії (Ярослава Качинського – 24 канал) з порушенням конституції вирішила вивести Польщу з ЄС,
– наголосив Туск.

Акція «Залишаюся в ЄС» у Варшаві / Фото Donald Tusk та Rafał Trzaskowski

Журналістка Бабакова про акцію

Журналістка Олена Бабакова заявила, що у Польщі відбулися багатотисячні демонстрації проти політики уряду «Права і справедливості». Наразі політсилу очолює Ярослав Качинський.

За словами журналістки, опозиція оскаржує дії партії, які можуть призвести до виходу країни з ЄС.

«Чи «Право і справедливість» дійсно хоче «Полекзіту» (на мою думку – ні, але приклад Британії показав що очевидне загравання з цією темою може завершитися не так як гадалося)», – заявила Бабакова.

Що загострило ситуацію

і

ютос