США готують агресивні санкції проти Росії для запобігання вторгненню в Україну

США

Обмеження можуть запровадити проти найближчого оточення Путіна і навіть відключити країну від системи SWIFT

Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій щодо Росії у зв’язку із ситуацією навколо України. Про це з посиланням на коментар джерел інформаційного видання CNN, повідомляє портал ПІ у понеділок, 6 грудня.

Все це робиться для того, щоб не допустити воєнного вторгнення Росії в Україну.

“Ми склали до біса агресивний пакет (санкцій проти Росії, – ред.)”, – цитують журналісти своє джерело.

Серед заходів, що розглядаються, – кроки проти оточення Володимира Путіна, проти енергетичних компаній і банків. Обмеження можуть зачепити і російський держборг. Також вивчається відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.

“Висока ймовірність, що заходи можуть торкнутися провідних російських олігархів. Йдеться про обмеження їх проїздок за кордон, а можливо – про те, щоб закрити їм доступ до американської банківської системи та системи кредитних карток”, – повідомляє CNN.

Проте остаточного переліку можливих санкцій ще не затверджено. Білий дім веде переговори із європейськими партнерами для координації дій.

Тим часом у Кремлі повідомлення про можливе відключення Росії від SWIFT назвали “інформаційною істерикою”.

“Швидше, це не новини, а продовження інформаційної істерики, яку ми цими днями спостерігаємо у ЗМІ”, – заявив речник президента РФ Дмитро Пєсков.

Пєсков також додав, що “агресивна позиція” НАТО змушує Москву вживати заходів для захисту своїх інтересів.

“Дивлячись, на те, як все закручується останні місяці, прогноз можна дати лише один. У 2022 у трикутнику США-Україна-Росія все буде або дуже добре, або дуже погано. І ключове в такому прогнозі – дуже”, – резюмував Пєсков.

Раніше інформаційно-аналітичний портал ПІ повідомляв, що розвідка США повідомила про плани Кремля атакувати Україну за чотирма напрямками.

і