Литовська Православна Церква пішла ганебним шляхом УПЦ

Митрополит Вільнюський І Литовський Інокентій звернувся до Патріарха Кирила з проханням дозволити Литовській Православній Церкві відокремитися від Російської Православної Церкви. Митрополит Інокентій хоче для Литовської Православної Церкви статусу незалежної.

Про це повідомляє RISU з посиланням на CNE.news.

Литовській Православної Церкві зараз дозволено самостійно приймати рішення і організовувати своє власне церковне життя. Однак юрисдикційно вона належить до Московському Патріархату.

Синод Російської Православної Церкви пообіцяв розглянути прохання.

Свій крок митрополит Інокентій називає історичним. Він вважає, що незалежність відповідала б статусу Литовської Православної Церкви, оскільки її керівництво вже самостійно вирішує важливі питання.

У своїй заяві Інокентій зазначив: «Наша Церква не з москви чи росії, а з Литви. Не маючи фінансових зв’язків з московським патріархатом, ми підтримуємо канонічні та молитовні стосунки з Матір’ю-Церковою і залишаємося вірними російському традиційному православному благочестя».

Собор єпископів має повноваження надати Церкві статус незалежної. Це називається «декретом згоди».

Водночас раніше митрополит Інокентій звільнив кількох священиків, які пропонували відокремитися від Московського Патріархату та направили до Константинопольського Патріархату запит на приєднання.

Литовські священики розкритикували вторгнення росії в Україну і засудили підтримку війни російською православною церквою.

Нагадаємо, 27 квітня УПЦ (МП) провела власний собор, який на думку експертів став спробою чергової маніпуляції. Суть якої полягає в тому, щоб імітувати вихід з РПЦ, щоб задовільнити вимогу суспільства порвати з церквою країни-агресора. Але насправді залишити її вплив на діяльність УПЦ в подальшому.

і