Пошта Литви почала продаж марки з “Байрактаром”: рекомендують писати листи з нею Шольцу й Макрону

У Литві з’явилися поштові марки, присвячені ударному безпілотнику «Байрактар», на придбання якого гроші збирали всією країною і який подарували Україні. Листи з цими марками закликають надсилати політикам, які не квапляться надавати Україні зброю.

Про це йдеться на сайті «Пошти Литви».

Ініціатива з листами полягає в тому, щоб надіслати політикам та міжнародним організаціям повідомлення, «яке закликає наслідувати прикладу маленької, але єдиної країни і проявити більше ініціативи в допомозі Україні». До акції долучаться відомі литовці.

«Марки — це не просто маленькі витвори мистецтва, що зафіксували події, особи та ідеї. Їхня основна мета — писати і надсилати листи, передавати повідомлення. Це саме те, що ми хочемо зробити цією кампанією — надіслати лідерам країн та представникам міжнародних організацій повідомлення: якщо народ Литви може, можете й ви», — каже Аста Сунгайлене, генеральна директорка «Пошти Литви».

Взять участь у кампанії закликають усіх охочих. Листи просять писати англійською або ж мовою того, хто їх має отримати.

Литовська пошта випустила цю марку, аби відзначити благодійну акцію з придбання “Байрактара” для Збройних сил України, яку провели за ініціативою литовського журналіста Андрюса Тапінаса.

Упродовж трьох днів мешканці Литви зібрали понад 6 мільйонів євро, щоби купити турецький безпілотник та передати його до ЗСУ.

Тапінас підтримав заклик литовської пошти писати листи з цією маркою до керівних інститут ЄС, керівництва міжнародних організацій та лідерів європейських країн із закликом більш активно підтримувати Україну та надавати їй зброю. У своєму листі до Макрона й шольца він наголосив, що громадськість буде вимушена сама очолювати збройну допомогу Україні, якщо лідери не можуть наважитися через бажання домовитися з Росією.

У своєму листі до Макрон Тапінас процитував відомий вислів французького президента і лідера Руху Опору генерала Шарля де Голля “Політика – занадто серйозна справа, аби віддавати її на поталу політикам. Неполітики краще дадуть їй раду”. А в листі до Шольца литовський телеведучий процитував слова німецького поета Вольфґанґа фон Ґете “Розділяй і владарюй, напевне, мудра порада, та втім кращою буде “єднай і веди за собою”.

Половина коштів за покупку марки надходить на рахунки благодійного фонду “Синьо/жовтий” (литовською Mėlyna ir geltona) на гуманітарну допомогу Україні.

Дизайн зображення розробила креативна агенція What about.

і