370 тис українських біженців вже розбудовують економіку Польщі

У Польщі працюють понад 370 тис. українських біженців.

Саме таку кількість працевлаштованих громадян України, які прибули до Польщі після початку війни, озвучила міністерка сім’ї та соціальної політики РП, передає monitor-press.

Марлена Мальонг розповіла про останні дані щодо безробіття в Польщі. Вона нагадала, що вони сьогодні значно нижчі, ніж торік. За даними Головного управління статистики РП, рівень зареєстрованого безробіття становить 4,9 %. Це найнижчий показник за останні 32 роки.

«Якщо порівнювати з минулим роком, то кількість безробітних зменшилася на 170 тис. Сьогодні в країні зареєстровано приблизно 820 тис. безробітних», ‒ заявила вона.

Міністерка прокоментувала дані Євростату про безробіття в країнах Євросоюзу. Вона пояснила, що, як і у травні цього року, у червні рівень безробіття за методологією Євростату становив 2,7 %. Таким чином, Польща знову посіла друге місце в Європейському Союзі за рівнем безробіття. Кращий результат зафіксувала лише Чехія – 2,4 %.

Марлена Мальонг повідомила, що ситуація в групі молоді до 25 років покращилася. У червні цього року рівень безробіття серед них становив 8,6 % проти 12,9 % у червні 2021 р.

Зі слів очільниці Міністерства сім’ї та соціальної політики, польський ринок праці поповнюють громадяни України, які приїхали до Польщі після початку війни в Україні. Сьогодні, після запровадження процедури спрощеного працевлаштування, понад 370 тис. з них отримали в Польщі роботу», – заявила вона.

і