Деспотичний Путін — людина війни, і він хоче війни на Балканах, — прем’єр-міністр Косова

Альбін Курті

Альбін Курті поклав відповідальність за загострення на косовсько-сербському кордоні на Росію

Про це Курті заявив в інтерв’ю Reuters.

Він звинуватив Росію, яка є головним союзником Сербії та наклала вето на заявку Косова на членство в ООН, у  розпалюванні нової етнічної напруженості в колишній південній провінції Сербії.

«Деспотичний президент Путін — людина війни, і він був би зацікавлений у поширенні війни, тому що він хоче нормалізувати війну», — сказав Курті, натякаючи на вторгнення Росії в сусідню Україну в лютому.

Щодо нових конфліктів з Сербією, то Курті заявив: «Ми не повинні виключати, що агресивна політика Белграда може також перетворитися на напад на Косово в той чи інший спосіб. Ми пильні, але не боїмося».

Він додав: «Я не кажу, що вони збираються атакувати нас цього тижня чи наступного, але було б абсолютно безвідповідально виключати… можливість зростання напруженості та нових конфліктів».

  • В неділю, 31 липня 2022 року, поліція Косово у відповідь на барикадування етнічними сербами двох контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Сербією призупинила їхню діяльність.
  • Сербське населення північної частини Косово було невдоволене рішенням уряду Курті заборонити їм користуватися виданими у Сербії автомобільними номерами й особистими ID-картками й перевести їх в примусовому порядку на косовські документи.
  • Справа ледь не дійшла до збройного конфлікту.
  • Косовська поліція казала про стріляну у свій бік від невстановлених осіб.
  • По тривозі було піднято миротворців НАТО (KFOR).
  • Обійшлося без жертв.

і