«Конфлікт буде тривалим» — Швеція може розпочати виробництво зброї для України

Швеція може розпочати виробництво зброї для України. Про це заявив 11 серпня міністр оборони королівства Петер Хультквіст в інтерв’ю телеканалу SVT.

«Йдеться про використання виробничих ліній у різних країнах для виробництва зброї, яку можна постачати безпосередньо в Україну. Ми очікуємо, що конфлікт буде тривалим, і тому вважаємо, що постачання, яке було здійснено досі, має бути доповнене прямим виробництвом», — сказав він, коментуючи результати донорської конференції «Копенгаген – Україна – 2022».

Він додав, що надати допомогу Україні з виробництвом зброї також можуть Словаччина, Польща та Чехія. Однак він підкреслив, що про це поки що рано говорити, оскільки такі плани тільки опрацьовуються.

У конференції, яка напередодні відбулася у столиці Данії, взяли участь представники 26 країн, у тому числі керівництво міноборони Британії, України та Данії. За її підсумками ухвалено рішення виділити Києву понад €1,5 млрд на озброєння та на підготовку військових. Крім того, Великобританія має намір створити фонд для збирання коштів з метою збільшення виробництва зброї для Збройних сил України (ЗСУ).

Раніше, 9 серпня, стало відомо, що США планують виділити Україні близько $89 млн. для розмінування територій. Кошти підуть на підготовку 100 груп українських саперів, а також на закупівлю необхідного обладнання, включаючи металодетектори, засоби індивідуального захисту та спеціальний транспорт.

За заявою глави Пентагону Ллойда Остіна, США та інші західні країни мають намір надавати Україні обладнання та техніку стільки, скільки буде потрібно.

і