У Держдепі прокоментували роль Білорусі у війні проти України

мах

Там згадали й про порушення прав людини в країні, фальсифікацію виборів, переслідування політв’язнів та інше.

У Держдепі прокоментували роль Білорусі у війні проти України

© Сайт Президента Республики Беларусь

Речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що білоруський диктатор Аляксандр Лукашенко «відкинув убік» суверенітет та незалежність своєї країни, коли «відкрив двері» для російських військ. Про це Прайс зазначив під час останнього брифінгу.

Він додав, що участь РБ у новий військових навчаннях з РФ ніяк не змінює підхід Штатів до режиму білоруського диктатора.

«Що докорінно визначило наш підхід, то це той факт, що режим Лукашенка відчинив двері Білорусі. Режим відкинув убік те, що має бути суверенітетом і незалежністю Білорусі і, певною мірою, її територіальною цілісністю, дозволивши російським силам знову увійти на те, що має бути суверенною білоруською землею», – сказав Прайс.

Йдеться про те, що саме територію Білорусі росіяни використали як плацдарм для вторгнення на північ України.

«Окрім порушень прав людини, окрім того, що режим Лукашенка чіпляється за владу після фальсифікованих виборів, окрім його переслідування політв’язнів, окрім того, що він робить, щоб знехтувати громадянські права та громадянські свободи білоруського народу – ось що змінює наше принципове уявлення про цей режим», – заявив речник Держдепу.

і