Норвегія посунула росію на ринку постачання природного газу до ЄС

Норвегія стала лідером у постачанні природного газу до країн ЄС, посунувши росію, яка і надалі скорочує поставки до країн ЄС.

Про це пише Економічна правда, з посиланням на Business Insider та Reuters.

Міністр енергетики Норвегії Тер’є Асланд заявив, що його країна планує зберегти видобуток природного газу на нинішньому високому рівні, поки Європа бореться з кризою виробництва електроенергії, яка може підірвати її промисловість.

«Я очікую, що ми зможемо підтримувати рівень виробництва, який ми маємо зараз, до 2030 року», – додав Асланд.

Офіційні прогнози свідчать про те, що Норвегія має намір збільшити видобуток природного газу на 8% порівняно з 2021 роком. І відповідно побити рекорд п’ятирічної давності.

Країна випередила росію після того, як москва скоротила експорт газу, щоб відповісти на західні санкції. Обмеження поставок «Газпрому» призвело до різкого зростання цін на природний газ у Європі, а еталонні ф’ючерси на газ TTF у Нідерландах підскочили на 220% з початку червня.

Також видання зазначає, що хоча Норвегія має намір підтримувати високий рівень видобутку газу, вона не планує знижувати ціни, щоб зробити європейську енергію доступнішою.

«В принципі, ринок прогнозований. Коли є дефіцит, ціни високі. Це також сприяє збільшенню виробництва та спрямовує газ на ринки, які його найбільше потребують», – додав Асланд.

і