Розвідка Естонії прогнозує перехід війни в Україні до «статичної фази» до весни

Голова розвідувального центру Сил оборони Естонії Марго Гросберг прогнозує, що до весни 2023 року війна Росії в Україні залишатиметься у статичному вигляді

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Про це він сказав у п’ятницю на брифінгу в міноборони Естонії, передає «ДС» із посиланням на ERR.

«Як я вже говорив минулого тижня, до закінчення активних бойових дій залишилося 7-9 тижнів — залежно від того, коли зіпсується погода. Потім до весни ми матимемо справу зі статичною війною, яку ми зараз спостерігаємо у Донецькій та Луганській областях» — сказав Гросберг.

Неймовірно, що за цей час вдасться звільнити всю територію України, додав Гросберг.

За його словами, досягти такого великого успіху за такий короткий час буде дуже складно.

Гросберг також прокоментував інтенсивні контратаки українських сил у Херсонській області.

«Я б не став класифікувати це як масований наступ. Але з початку квітня Україна змогла досягти успіхів у Херсонській області», — сказав він.

За словами Гросберга, вихід українських військ до Дніпра усуне небезпеку того, що російські війська спробують просунутися у напрямку Одеси.

При цьому, за його словами, як російським частинам буде складно переправитися через Дніпро, це буде складно зробити і українським військам.

За словами Гросберга, для успішного настання потрібна триразова перевага сил.

Крім того, Росія збудувала численні оборонні споруди на Херсонщині, а українські сили змогли прорвати лише першу лінію, сказав він.

У той же час успіхи України в Херсонській області та все більш інтенсивний наступ знизять можливості окупаційної влади провести там «референдум», вважає Гросберг.

Нагадаємо, до вечора 2 вересня українські військові відбили атаки окупантів у напрямках населених пунктів Соледар, Бахмутське, Весела Долина. «Кадировці» намагаються наступати на Зайцеве та Майорськ.

і