Швеція може стати лідером Європи з «зелених технологій»

Швеція активно впроваджує «зелені» технології в енергетиці та промисловості. Таким чином країна може досягти кліматичної нейтральності швидше за інші держави.

У Швеції «зелені» інновації вже достатньо помітні в багатьох сферах економіки. А в деяких з них навіть є ключовими. У 2021 році частка відновлювальних джерел енергії в структурі генерації електроенергії Швеції досягла майже 60%. Ще близько 30% забезпечують атомні станції.

Шлях до такої структури був дуже довгим. Але в останні роки роль енергії природи зростає фантастичними темпами. Останню вугільну електростанцію в Швеції було закрито у 2020 році — це на 2 роки раніше, ніж планувалося.

З 2020 року в країні працює лише 6 реакторів АЕС. А головний акцент в електроенергетиці зроблено на малі гідроелектростанції та біопаливо.

Останні роки в країні все активніше розвивається вітрогенерація. Тут будують величезні офшорні ВЕС — тобто станції морського базування, вітряки яких встановлюють на дні моря. У лютому цього року Хашаяр Фарманбар, міністр енергетики та цифровізації Швеції заявив про відкриття нових морських зон, на яких можливо розмістити вітроелектростанції, здатні виробляти 20−30 ТВт*год на рік.

Саме шведський досвід може стати базою для інших країн ЄС, які всі почали відмовлятися від російських нафти і газу, що стають «енергетичною зброєю» агресора.

і