США, ЕС і Туреччина не визнаватимуть результатів російських псевдореферендумів

Сполучені Штати ніколи не визнають результати псевдореферендумів на окупованих територіях України та їхню анексію росією.

Про це з посиланням на заяву президента США Джо Байдена повідомляє сайт Білого дому.

Американський президент наголосив, що росія порушує Статут ООН.

«Сполучені Штати ніколи не визнають українську територію як щось інше, крім частини України. Російські «референдуми» є обманом – фальшивим приводом для спроби силою анексувати частини України, грубо порушуючи міжнародне право, в тому числі Статут ООН», – зазначив президент США.

Він додав, що США разом із союзниками продовжать працювати із над додатковими економічними санкціями.

«США підтримують наших партнерів у всьому світі – і кожну націю, яка поважає основні принципи статуту ООН – у відкиданні будь-яких сфабрикованих результатів, які оголосить рф. Ми продовжимо підтримувати українців і надавати допомогу, щоб допомогти їм захистити себе, коли вони мужньо протистоять вторгненню росії», – зазначив він.

«Будемо підтримувати Україну стільки, скільки потрібно» – лідери G7 про «референдуми»

Лідери країн «Групи семи» в п’ятницю опублікували заяву, в якій засудили псевдореферендуми, що проводяться росією на тимчасово окупованих територіях, і пообіцяли продовжувати підтримку України.

Про це свідчить текст заяви.

Лідери G7 наголошують, що росія намагається використати бутафорські референдуми, щоб «створити фальшивий привід для зміни статусу української суверенної території, яка є об’єктом російської агресії, що триває».

«Ці дії явно порушують Статут Організації Об’єднаних Націй та міжнародне право і діаметрально суперечать принципу верховенства права у відносинах між державами… Ми ніколи не визнаємо ці референдуми, які виглядають як крок до російської анексії, і ми ніколи не визнаємо спробу анексії, якщо вона відбудеться», – наголошується в заяві.

Також глави держави «Групи семи» засудили ядерну риторику й оголошення про часткову мобілізацію в росії.

«Ми готові накласти подальші економічні санкції на росію, а також на фізичних та юридичних осіб – як у росії, так і за її межами, – які надають політичну або економічну підтримку незаконним спробам росії змінити статус української території», – зазначається в їхній заяві.

Лідери G7 зазначили, що продовжать надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову, дипломатичну та правову підтримку, а також сприятимуть її відновленню, зокрема і через міжнародну експертну конференцію, яка відбудеться в Берліні 25 жовтня.

«Ми будемо твердо стояти поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно», – підсумовується в заяві.Туреччина не визнаватиме результатів російських псевдореферендумів

Туреччина не визнаватиме результатів фальшивих “референдумів”, які росія проводить на окупованих територіях України.

Про це заявив речник президента Туреччини Ібрагім Калин, інформує CNN Türk.

Видання нагадує, що учора так звані «лнр» та «днр» і представники окупаційних адміністрацій в Херсонській та Запорізькій областях розпочали проведення псевдореферендумів про приєднання до рф.

«Ми не вважаємо коректними односторонні ініціативи щодо проведення референдумів, оскільки ми не визнали кримський “референдум” 2014 року та його результати, наша позиція щодо таких “референдумів” є чіткою. Ми визнаємо територіальну цілісність українського народу і держави, висловлюємо підтримку Україні», — зазначив Калін.

Він додав, що Туреччина докладає щирих зусиль для припинення війни, тоді як російська сторона робить ці кроки для того, щоб зміцнити свої позиції.

«Ця війна буде затяжною, на жаль, складається враження таке, що вона буде затяжною», — додав речник президента Туреччини.

Нагадаємо, учора росія почала псевдореферендуми на тимчасово захоплених територіях Запорізької, Херсонської, Луганської і Донецької областей щодо їх незаконного приєднання до свого складу

і