Газопроводи підірвали: Швеція зафіксувала потужні вибухи в районі витоку газу на обох Північних потоках

Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося. У Польщі не відкидають російську провокацію. У Кремлі висловили стурбованість.

За день до оголошення про виток газу на російських газопроводах «Північний потік-1» і «Північний  потік-2» шведський національний сейсмологічний центр зареєстрував потужні підводні вибухи. Про це повідомляє DW із посиланням на шведський телеканал SVT.

«Потужні підводні вибухи в районі витоку на нитках «Північного потоку» та «Північного потоку — 2″ зареєстрував шведський національний сейсмологічний центр 26 вересня», — йдеться у повідомленні.

З посиланням на джерела в силових структурах повідомляється, що Данія та Німеччина проводять розслідування того, що сталося.

Водночас у Польщі не виключають російську провокацію.

«Ми знаходимося в ситуації з високою міжнародною напруженістю. На жаль, наш східний сусід постійно веде агресивну політику. Якщо він здатний на агресивну військову політику в Україні, то очевидно, що не можна виключати жодної провокації, у тому числі й на ділянках, які знаходяться у Західній Європі», — заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Марцін Пшидач.

У свою чергу прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія глибоко стурбована ситуацією на газопроводах.

«Справді, значно впав тиск, і це справді безпрецедентна ситуація, яка потребує термінового розгляду. Ми надзвичайно стурбовані цими новинами», — сказав Пєсков журналістам.

На даний момент відомо про три витоки — два з них на «Північному потоці» у територіальних водах Данії та Швеції, і один — на «Північному потоці — 2» у водах Данії.

За словами представника ЄС з енергетичних питань Тіма Макфі, на безпеку постачання газу до Євросоюзу це не вплинуло.

«Як ви знаєте, останнім часом «Північним потоком» не доставлялося нічого, а «Північний потік — 2″ не отримав дозволу на роботу», — уточнив він 27 вересня на брифінгу в Брюсселі.

Наразі йде оцінка можливого витоку парникових газів, а також з’ясовується, чи вплинули витоки на газопроводах на морську навігацію. У районах події місцева влада створила зони відчуження.

Нагадаємо, газопровід «Північний потік — 2» із Росії до Німеччини було добудовано восени 2021 року, але так і не запущено. 22 лютого Німеччина зупинила процес його запуску у відповідь на визнання Росією незалежності самопроголошених «ДНР» та «ЛНР».

Водночас, газопровід «Північний потік — 1» продовжував роботу і після початку російського збройного вторгнення в Україну 24 лютого.

При цьому Росія спочатку знизила, а пізніше і зовсім зупинила прокачування газу цим трубопроводом, пославшись на несправності одної робочої турбіни. Кремль заявив, що газопровід не запустять, доки з РФ не знімуть санкції, що заважають обслуговуванню його агрегатів.

Руйнування газопроводів у трьох різних місцях свідчить про умисний підрив вибухівкою підводних газопроводів, ймовірно, росією.

і