У Греції розслідування відмивання росіянами грошей через ченців з Афону набуло нових обертів – ЗМІ

Управління з відмивання грошей Греції проводить розслідування щодо підозрілих переказів грошей з-за кордону на індивідуальні рахунки ченців з Афону.

Про це повідомляє Orthodox Times.

Зазначається, що розслідування розпочалося близько року тому, однак справа набула нових обертів після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну та запроваджених Заходом санкцій щодо фізичних і юридичних осіб, пов’язаних із кремлем, який підтримує тісні зв’язки з Афоном.

За інформацією видання, за останні 12 місяців було здійснено принаймні 20 підозрілих транзакцій, які розслідуються співробітниками грецького відомства. Причому гроші потрапляють не на рахунки монастирів, які нещодавно відвідували високопосадовці росії, а на індивідуальні рахунки ченців. Йдеться про перекази значних сум, які становили десятки або навіть сотні тисяч євро. В одному випадку сума перевищувала один мільйон євро.

За однією з версій, заможні росіяни за допомогою ченців з Афону намагаються вивести свої гроші з росії, щоб зберегти їх у разі краху фінансових установ рф або уникнути можливої їх конфіскації. Зазначається, що, ймовірно, з тієї ж причини дехто з російських олігархів висловили інтерес до придбання нерухомості в Греції в останні місяці.

і