Зброя з України потрапляє до злочинців у Фінляндії

Про це написало фінське видання Yle з посиланням на інтерв’ю зі старшим комісаром Національного бюро розслідування (Keskusrikospoliisi) Крістером Альгреном.

Журналіст стверджує, що цей посадовець говорить про наявність у кримінальної поліції Фінляндії даних щодо ймовірності потрапляння зброї, призначеної для українських військових, до злочинних угруповань у цій країні. У матеріалі зазначено, що ця стрілецька зброя вже у Фінляндії, нібито її заходили й у решті скандинавських країн.

У МВС вважають, що є всі підстави вважати, що викладена в статті інформація «дещо додумана журналістом і не відповідає словам представника поліції, в якого брали інтерв’ю». Також відсутність інформації про існування подібного каналу нелегального переміщення зброї з України підтвердили й представники правоохоронних органів інших країн.

Фінський комісар у цьому інтерв’ю каже, що розслідування триває, і не називає жодного доказу,  лише припущення. Проте видання на основі його слів поширює російський наратив про те, що зброя, яку міжнародні партнери надають українським військовим, потрапляє до злочинців в Європі.

Такі тези пропагандисти регулярно вкидають в інформаційний простір задля провокування недовіри до української армії на міжнародному рівні та зменшення, а то й припинення підтримки західних партнерів.

і