Охорона здоров’я не є пріоритетом влади на найближчі роки

мах

У ключовому фінансовому документі країни — проекті Постанови ВР “Про основні напрямки бюджетної політики на 2019-2021 роки” — місця для охорони здоров’я не знайшлося. Взагалі. Жодних зобов’язань з фінансового забезпечення розвитку медицини в ньому немає.

Це означає, що на державну систему охорони здоров’я очікує подальший занепад і деградація. Складається враження, що потужна група лобістів з МОЗ та парламенту цілеспрямовано знищує державний сектор медицини в інтересах приватних клінік та страхових компаній. Їхня мета — забезпечити надприбутки для приватної медицини.

Я виступаю категорично проти руйнації державної системи охорони здоров’я і вимагаю негайно внести зміни до проекту Постанови ВР “Про основні напрямки бюджетної політики на 2019-2021 роки” та передбачити у повному обсязі фінансування ключових напрямків.

Вважаю за необхідне:

1. Передбачити у бюджеті на наступні роки видатки на медицину не менше 5% ВВП. Це — мінімальний обсяг видатків, який дозволяє підтримувати систему у життєздатному стані;

2. Підвищити зарплати медикам до рівня не меншого ніж 250% від середньої зарплати в Україні;

3. Забезпечити фінансування розвитку системи трансплантації в Україні та створення Єдиної державної інформаційної системи трансплантації;

4. Забезпечити фінансування розвитку донорства крові та її компонентів;

5. Забезпечити 100% фінансування централізованих закупівель ліків для онкохворих;

6. Забезпечити 100% фінансування централізованих закупівель ліків для хворих на серцево-судинні захворювання;

7. Повністю забезпечити лікарськими засобами хворих на цукровий діабет;

8. Профінансувати у повному обсязі розвиток медичної науки в Україні;

9. Розробити заходи з впровадження загальнообов’язкового державного медичного страхування в Україні;

10. Забезпечити в повному обсязі лікування, реабілітацію та санаторне забезпечення ветеранів АТО/ООС.

Відповідні рекомендації я надіслала до Комітету з питань бюджету та сподіваюся, що вони будуть враховані.

Сьогодні ми перебуваємо на межі, перетнувши яку ми остаточно втратимо державну систему охорони здоров’я. Я закликаю урядовців та своїх колег-депутатів замислитися над тим, що українців щороку стає на 200 тисяч менше, і кожного року темпи вимирання прискорюються. Невже нам потрібна безлюдна Україна?

Ольга Богомолець

і