Росія втричі збільшила дефіцит бюджету через падіння цін на нафту
У Росії плановий дефіцит бюджету на 2025 рік збільшено у понад тричі – з 1,17 до 3,8 трлн рублів. Головна причина – низькі ціни на нафту та санкції.
«Причини? Дешева нафта та зміцнення рубля, що разом призводять до падіння нафтово-газових доходів майже на чверть від запланованого – мінус 2,6 трлн рублів. Ціна на Urals у новому прогнозі знижена з $69,7 до $56 за барель», – повідомив уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк.
Також, за його словами, один із драйверів цього падіння – санкції, які продовжують тиснути на російський енергетичний експорт.
«Це ще раз доводить: Росія критично залежна від нафтодоларів», – підсумував Власюк.
