Трамп відновлює ядерні випробування

В адміністрації президента США Дональда Трампа обговорили питання можливого проведення нового випробувального ядерного взриву. Їх Сполучені Штати не проводили з 1992 року.

Як пише The Washington Post з посиланням на анонімні джерела, випробування обговорили на зустрічі високопоставлених чиновників, що представляють вищі органи національної безпеки. Раніше в адміністрації Трампа звинуватили Росію і Китай в проведенні ядерних випробувань малої потужності. Ці дві країни звинувачення відкидають.

Анонімний високопоставлений чиновник адміністрації повідомив, що демонстрація США того, що вони можуть «провести швидкі випробування», може допомогти під час перемовин, оскільки Вашингтон прагне укласти тристоронній договір щодо урегулювання ядерного озброєння.

Видання пише, що на зустрічі ніяких угод не підписували. Питання проведення ядерних випробувань залишається відкритим.

США не проводили ядерних випробувань з вересня 1992 року. Захисники ядерного нерозповсюдження попереджають, що це може мати дестабілізуючі наслідки.

Раніше США вимагали від Росії, щоб нова угода про контроль над наступальними озброєннями базувалася на баченні саме американської сторони.

 

Yottos