В Естонії закликали відмовитися від українських заробітчан

Спікер Рійгікогу (парламенту) Естонії Хенн Пиллуаас закликав відмовитися від використання українців на сільськогосподарських роботах.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами Пиллуааса, в Естонії давно існує проблема зі збором полуниці. Місцеві фермери стверджують, що без сезонних робітників із-за кордону частина врожаю залишиться незібраною. Спікер, однак, не згоден з такою думкою.

«Як естонцям вдавалося збирати полуницю кілька років тому, коли ще не було українців? Дуже добре вдавалося. Чудово! Однак сьогодні вони настільки безпорадні і некомпетентні, що не можуть ні з чим впоратися і єдиним виходом для них є іноземна робоча сила. Неправда! Культивація такої брехні і розпалювання істерії вкрай безвідповідальні. Особливо під час нинішньої кризи, коли у нас 50 тисяч безробітних і їх число зростає», – заявив політик.

Пиллуаас додав, що місцеві фермери повинні визнати: «час бізнес-моделі, побудованої на дешевій рабській праці, минув». На його думку, естонці повинні закритися або почати пропонувати людям нормальну оплату й умови праці.

«Естонці не хочуть жити на двоярусних ліжках в одній кімнаті і працювати 12-годинні зміни без вихідних. Естонія не є слаборозвиненою країною з дешевою робочою силою. Ми – європейська країна, де люди заслуговують за свою роботу гідної плати», – резюмував спікер Рійгікогу.

Раніше міністр внутрішніх справ Естонії Март Хельме виступив проти закликів естонських сільгоспвиробників дозволити українцям приїхати в країну для збору полуниці. Він зазначив, що не можна перебудовувати державу під дешеву робочу силу.

Yottos