Данія призупинила будівництво «Північного потоку-2»

Влада Данії заборонила будь-які будівельні роботи в районі острова Борнгольм через нерест тріски, тому будівництво російського газогону «Північний потік-2» зможуть відновити не раніше вересня.

Про це повідомляє Deutsche Welle з посиланням на видання Die Neue Zürcher Zeitung

Російські трубоукладачі вже два місяці не можуть відновити будівництво газопроводу «Північний потік-2» в данських водах через рішення влади Данії.

Відновитися роботи зможуть тільки після закінчення періоду нересту тріски – орієнтовно, у вересні.

Будівництво «Північного потоку-2» на даний час припинено через санкції США щодо європейських підрядників.

Російський трубоукладач «Академік Черський», який має відновити будівництво газогону, прибув з російської Находки у німецький порт Мукран на острові Рюген ще у травні. Однак через те, що роботи ведуться в районі, де під час Другої світової війни було затоплено безліч боєприпасів, судну був необхідний спеціальний дозвіл, оскільки роботи можливі лише зі стоянкою на якорі. На початку липня влада Данії схвалили завершення проєкту з якірним позиціюванням, однак приступити до прокладання «Академік Черський» не зміг – на цей раз з природоохоронних міркувань.

Другий трубоукладач «Фортуна», якому Данія дозволила добудовувати «Північний потік-2», 9 липня пішов під завантаження в німецький порт Росток. Через данські води на південний схід від острова Борнхольм повинні бути прокладені останні 120 кілометрів газопроводу.

і