Польща відповіла на закиди Лукашенка про «керування протестами з-за кордону»

Яцек Чапутович

Міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що протести в Білорусі не є результатом впливу інших країн, як про це заявив білоруський президент Александр Лукашенко

Про це повідомляє TVN24.

Відповідаючи на питання про звинувачення Лукашенка на адресу Польщі, Чапутович заявив, що «це — неоднозначна заява».

«Ми вважаємо, що білоруська влада повинна розуміти, що масштаб цих протестів — це не результат впливу закордонних країн, особливо Польщі, яка бажає білоруському суспільству всього найкращого, а певне невдоволення, що проявляється в демонстраціях громадськості», — сказав Чапутович.

Лукашенко сьогодні заявив, що протестами в Білорусі керували з кількох європейських країн, в тому числі з Польщі.

«У цій заяві міститься речення щодо телефонних дзвінків з Польщі, які можуть стосуватися громадських організацій, які мають повне право підтримувати контакти з представниками білоруського громадянського суспільства, тому ми вважаємо це твердження необґрунтованим», — сказав він.

  • Нагадаємо, ввечері 9 серпня, після того як державний екзит-пол заявив про нібито переобрання президента Лукашенка на шостий поспіль термін безперервного правління, в основних містах Білорусі почалися масові протести за участю тих, хто вважає переможницею виборів Світлану Тихановську.
  • Силовики застосовували сльозогінний газ, гумові кулі й світлошумові гранати. Є тяжко поранені та затримані.
  • Президенти Литви і Польщі Гітанас Науседа і Анджей Дуда звернулися до білоруської влади з закликом поважати демократичні стандарти і не застосовувати силу до учасників масових протестів.
  • За словами голови ЦВК Лідії Єрмошиної, Олександр Лукашенко отримав 80.23% голосів, а Світлана Тихановська — 9.9%. Інші кандидати набрали менше 2% голосів.
  • Першими з іноземних лідерів Олександра Лукашенка з перемогою на виборах президента Білорусі привітали глава Китаю Сі Цзіньпін, президент Росії Владімір Путін та очільник Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.
  • Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький звернувся до президентів Європейської ради і Єврокомісії щодо скликання надзвичайного саміту ЄС щодо ситуації в Білорусі.
  • Президент Європейської ради Шарль Мішель засудив насильство щодо протестувальників у Білорусі.

і