Провал проєкту «Північний потік-2»

Німецький партнер «Газпрому» допустив провал проєкту «Північний потік-2». Газопровід можуть недобудувати через санкції США, що спричинили значні збитки компаніям, які беруть участь у будівництві.

Газопровід «Північний потік-2» може бути побудований пізніше або взагалі залишитись недобудованим. Про це йдеться у звіті фінансового партнера Газпрому, компанії Uniper.

Причиною припинення проєкту можуть стати нові санкції США, адже вони значно збільшують ризики будівництва. Uniper готується до збитків.

У міру того, як США активізують свої зусилля з цільових санкцій проти проєкту «Північний потік-2», ймовірність затримки або навіть припинення будівництва трубопроводу зростає,
– наголошується у звіті.

Якщо ж «Північний потік-2» призупинять, то компанія зменшить розмір кредиту, який видала на його будівництво. Також Uniper втратить нараховані за позику відсотки. До слова, у травні 2019 року компанія видала для проєкту 700 мільйонів євро, всього запланували 950 мільйонів.

Будівництво «Північного потоку-2»: головне

    • Росія почала будувати газопровід «Північний потік-2» ще у 2015 році. Він проходитиме через Балтійське море до Німеччини, в обхід України.
    • Будівництво проєкту завершене на 90%. Однак РФ не може його закінчити через санкції США проти фірм, що беруть участь у будівництві.
  • Якщо ж газопровід добудують, Росія зможе транспортувати газ до Європи, не користуючись послугами України. Транзит російського газу через українську трубу приносить до бюджету близько 3 мільярдів доларів щорічно.

і