НА ЩО РОЗРАХОВУЄ ПОРОШЕНКО?

Звичайно, на другий термін. Це реально? Не поспішайте з категоричним «НІ!». Перший варіант у нього «залізний» – введення воєнного стану і відміна виборів. Робиться елементарно, в тому числі – через будь-яку провокацію.
Другий варіант готується паралельно. Він простий, як ріг будинку: вихід у другий тур із суперником, якого йому по силах здолати. Розклад тут такий. Чи може взагалі Порошенко зі своїм нинішнім ледве не від»ємним рейтингом вийти до другого туру? Виявляється, може. В першу чергу – за допомогою адмінресурсу і підтасовки голосів. Вибори президента в Україні організовано так, що діючий президент, навіть не шевелячи пальцем на нозі, може розраховувати на 7-9 відсотків голосів. Що це за голоси? Від так званих держслужбовців по всіх територіальних і горизонтальних структурах, підзвітних президентові, і аж до осіб, що перебувають у тюрмах, психлікарнях, спец приймальниках і т.ін. Плюс різні порохоботи за покликом душі. Це ще 2,5-3,5 відсотка. Є 10 готових відсотка виборців без напрягу.
Це, врахуйте, без фальшування на дільницях. Щоб воно – фальшування – стало можливим, задіюють так званих фейкових кандидатів, штаби яких, члени комісій, спостерігачі ті інші люди на зарплаті, працюватимуть виключно на кандидата, котрий їх найняв, а не котрого вони представляють. У Януковича в 2010 році таких фейкових кандидатів було мало не з десяток (серед них і діючий тоді президент В. Ющенко). Завдання цих «ентузіастів» теж просте – топити всіх конкурентів їхнього спонсора, не дати пройти рейтинговим кандидатом, грати на руку тому претендентові, який за стратегією повинен пройти у другий тур разом з «хазяїном».

Хто це може бути конкретно у нашому випадку, на виборах-2019, якщо вони таки відбудуться? Або: кого Порошенко в другому турі може перемогти? Якогось клоуна, композитора, чи співака? Теоретично – так. Але скільки зусиль слід докласти, щоб цих «пасажирів» вивести до другого туру? Ні, вони, а також чоловік з 30 інших учасників перегонів потрібні для масовки, слугуватимуть димовою завісою, ширмою, наживкою для плебса.
Та й не дуже солідно, погодьтеся, виглядатиме перемога Порошенка над якимось політичним карликом чи артистом-дилетантом в політиці. Тут найбільше підійшов би представник «колишніх», з другого, наприклад, ряду януковичів. Ну, скажімо, Юрій Бойко. Щоправда, його рейтинг невисокий, в межах 6 відсотків, це не є пропуском у другий тур. Бо, приміром, показники заклятих суперників Порошенка -Ю.Тимошенко чи А. Гриценка – виглядають сьогодні куди як привабливіше. За всіма прогнозами – вони легко обставлять у другому турі у Порошенка.
Є, щоправда, варіант: наприклад, спарувати того ж Бойка з якимось балаболом-популістом типу – Мураєва, Ляшка чи Рабіновича. Вони, правда, трохи відстають наразі, однак часу ще вдосталь, щоб рейтинги їм надути. Хоча б за рахунок телебачення, яке практично все в руках олігархів. А вони, ми знаємо, вміють один одному поступатися, коли треба.
Так вимальовується пара Порошенко-Бойко (або Рабінович, або Ляшко, або Мураєв). Якщо треба буде – кандидатів у президенти в наказовому порядку запишуть ще півсотні. Адже у нас демократія. І не біда, якщо на дільницях друкуватимуть бюлетені на рулонах туалетного паперу. Головне – вивести справну цифру. Тут слово за ЦВК. Але це вже інша тема.
Чи так все буде, чи з якимись відхиленнями, але канва, по котрій кроять, вже готова. Порошенко – в дамках.

Владимир Кулеба

і