Міністр внутрішніх справ Естонії проти українських зробітчан

Міністр внутрішніх справ Естонії, глава Консервативної народної партії Март Хельме заявив, що зростання кількості українських заробітчан є для його країни небажаним, адже українці не говорять естонською і готові працювати за мінімальну плату.

Про це він заявив в інтерв’ю DW,

«Ми не хочемо, щоб їх стало тут занадто багато, — сказав міністр, говорячи про українських трудових мігарнтів. — Українці не розмовлятимуть тут естонською, вони розмовлятимуть російською — це все зрозуміло. Я розумію їх дуже добре, це, звісно, для них легше і вони поповнюватимуть російськомовне населення в Естонії. Тому ми проти того», — додав Хельме.

Міністр підкреслив, що Естонія як невелика країна не може дозволити собі масовий приплив мігрантів.

«Якщо ми відкриємо усі двері та ворота для українців, то через деякий час… Ми ж бачимо статистику — десятки тисяч українців перебрались до Естонії. Це чимало для Естонії. (…) Якби нас було 100 мільйонів, то нехай би приїздили 100 тисяч українців», — визнав він.

Хельме також побоюється, що українські трудові мігранти можуть відібрати роботу у місцевого населення.

«Вони готові працювати за мізерні зарплати. Втратять роботу наші люди — і естонці, і росіяни, які не готові працювати за мізерні кошти», — пояснив він.

За деякими оцінками, в Естонію протягом останніх років прибули понад 25 тисяч трудових мігрантів з України. Багато з них працюють у галузі будівництва.

За даними МВС Естонії, в рамках імміграційної квоти українці отримували найбільшу кількість тимчасових посвідок на проживання, ніж імігранти з інших країн. Приміром, за перше півріччя 2018 року на українців припало близько 80 відсотків виданих посвідок на проживання в Естонії.

За даними статистичного відомства країни, на 1 січня 2020 року в Естонії проживали 1 328 360 людей.

і

ютос