Багато депутатів «Слуги народу» допомагають російської окупації — депутат Європарламенту

Віола фон Крамон, депутат Європарламенту, в розмові з виданням НВ оцінює перспективи скасування безвізу між ЄС і Україною, критикує дії Слуги народу і дає оцінку зовнішній політиці Володимира Зеленського.

«В «Слузі народу» є багато законодавців, які не поділяють декларовані зовнішньополітичні цілі народу і президента України. Ці законодавці підривають демократію і волею або небажанням допомагають російської окупації. Це залишається небезпечним викликом на шляху інтеграції в ЄС, і керівництво партії має вирішити цю проблему», — заявила вона.

 

При цьому фон Крамон додала, що в Європарламенті бачать прагнення Володимира Зеленського до євроінтеграції. Віола фон Крамон також підкреслила «особистий внесок президента в боротьбу з російською окупацією».

Депутат Європейського парламенту Віола фон Крамон з 2019-го року обіймає посаду заступника голови делегації в Комітеті Асоціації Україна-ЄС. Уродженка Німеччини працювала депутатом Бундестагу з 2009 до 2013 року, представляла фракцію Зелених і відповідала за міжнародну політику щодо Китаю, Центральної Азії та Східного партнерства.

В Європарламенті вона належить до групи депутатів, яких називають друзями України. Нещодавно Крамон і двоє колег, Міхаель Галер і Раса Юкнявічене, написали відкритий лист голові фракції Слуга народу Давиду Арахамії, в якому застерегли про небезпеку втрати Україною фінансової допомоги від ЄС і натякнули на скасування безвізу. Євродепутати гостро критикують атаки на антикорупційні інститути в Україні та уповільнення реформ.

Це вже не перша критика Крамон на адресу чинної української влади: наприклад, в липні вона закликала Європейську комісію відреагувати на «системний політичний тиск» з боку президента Володимира Зеленського на НБУ. В інтерв’ю НВ Віола фон Крамон погодилася докладніше розповісти про ініціативу з листом, роль Європарламенту у скасуванні безвізу і те, чи змінилися відносини між Україною та ЄС за останній рік.

і