Диктатор, убивця і мучитель білоруського народу: глава Білоруської автокефальної православної церкви заявив, що Лукашенка піддано анафемі

Диктатор, убивця і мучитель білоруського народу: глава Білоруської автокефальної православної церкви заявив, що Лукашенка піддано анафемі

Глава Білоруської автокефальної православної церкви архієпископ Святослав Логін 22 листопада під час служби в соборі Святого Кирила Туровського в Торонто (Канада) зачитав послання, в якому йдеться, що Олександра Лукашенка піддано анафемі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це пише білоруська служба Радіо Свобода.

Святослав Логін назвав Лукашенка «колишнім президентом Білорусі», «самозванцем», а також «диктатором», «убивцею» і «мучителем благочестивого білоруського народу».

Текст відлучення називається «А Н А Т Э М А былому прэзыдэнту Аляксандру Лукашэнку, які творыць беззаконьні, перасьледуе і забівае праваслаўных і іншых мірных хрысьціян за праўду ў Беларусі».

Диктатор, убивця і мучитель білоруського народу: глава Білоруської автокефальної православної церкви заявив, що Лукашенка піддано анафемі 01

У зверненні йдеться про те, що архієпископ і священики церкви моляться «за здоров’я поранених і ув’язнених і за спокій убитих мирних протестувальників — захисників Білорусі, чиї страждання і жертви — не марні, вони надихають співвітчизників на опір злу і брехні заради добра, заради свободи і незалежності нашої батьківщини».

Диктатор, убивця і мучитель білоруського народу: глава Білоруської автокефальної православної церкви заявив, що Лукашенка піддано анафемі 02

Слово «анафема» в перекладі з грецької означає відлучення, відділення. Піддати анафемі — значить відокремити від церкви.

Раніше Генеральна прокуратура Білорусі винесла попередження про «неприпустимість порушення закону» прессекретарю Білоруської православної церкви Сергію Лєпіну та єпископу Мінсько-Могильовської архієпархії Юрію Кособуцькому. Священнослужителі раніше висловилися в соцмережах з приводу зруйнованого стихійного меморіалу Романа Бондаренка. Кособуцький назвав це «спробою знищити все те благородне, чисте, світле, що є в наших людях». Лєпін написав, що «це знущання з портретів убієнного, з квітів у його пам’ять, сатанинське попрання лампад та іконок».

і