Проти Лукашенка, але за Росію: Кремль створює в Білорусі свою партію

Адміністрація президента Росії збирається створити в Республіці Білорусь підконтрольну собі політичну партію, яка буде виступати проти де факто президента Олександра Лукашенка, але за інтеграцію з Російською Федерацією

Проти Лукашенка, але за Росію: Кремль ст…

Фото: kremlin.ru

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на The Insider.

Видання запевняє, що у його розпорядженні опинилися документи, які вказують на плани і деякі результати роботи Адміністрації президента Росії на білоруському напрямку.

«Ці документи отримані з управління президента з міжрегіональних і культурних зв’язків із зарубіжними країнами, яке очолює генерал СЗР Володимир Чернов», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Чернов нещодавно опинився в центрі скандалу після публікацій центру «Досьє», який отримав доступ до його листуванні і опублікував серію розслідувань про втручання Кремля у внутрішні справи Вірменії, Грузії, Молдові, країн Балтії та інших пострадянських країн.

«Як стало відомо завдяки отриманим документам, в Білорусії Кремль залучений не менш активно. У ці дні в АП ведуть енергійну роботу з білоруським «активом» зі створення нової партії з робочою назвою «Право народу», яка буде виступати проти Лукашенка, але за інтеграцію з Росією», – зазначає The Insider.

Видання пише, що згідно цих документів, «для збереження впливу в Білорусії», Росії необхідно:

1. Отримати вплив над максимальною кількістю політичних сил в Білорусі, які зараз формуються (увійти в керівні органи всіх опозиційних структур).

2. Створити ресурсну базу для формування майбутнього суспільно політичного руху, політичної партії <…>, а саме: пошук і підготовка до 1200 кандидатів для подальшої участі в парламентських виборах.

3. Сформувати інформаційну інфраструктуру для збереження суспільно-політичного впливу при будь-якому сценарії:

3.1. Свої канали поширення інформації (ЗМІ, соціальні мережі, мережа Telegram-каналів і мережу каналів YouTube).

3.2. Свої громадські організації та мережа місцевих лідерів громадської думки.

Також зазначається, що генерал СЗР Володимир Чернов визнає, що в Білорусі зростає масове і глибинне неприйняття президента Олександра Лукашенка, яке все сильніше захоплює адміністративні шари.

Генерал наполягає на необхідності найближчим часом провести конституційну реформу і передачу влади парламенту, де до влади прийти повинні сили лояльні Москві.

«Критично необхідно, зокрема, дати можливість виборцям, критично налаштованим до влади і позитивно – до Росії (це більшість!), отримати політичне представництво і навіть більшість в парламенті РБ, що зробить внутрішню і зовнішню політику країни більш визначеною», – цитує The Insider слова Чернова з одного з документів.

Нагадаємо, 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори, на яких, за даними ЦВК, чинного президента Олександра Лукашенка підтримали трохи менше 81% громадян, а його суперницю Світлану Тихановську – лише 10%.

Того ж дня незадоволені таким результатом білоруси вийшли на вулиці міст, влаштувавши безстроковий мирний протест, який перманентно триває досі.

і

ютос