Приклад для України: у Польщі хочуть компенсацій від Німеччини через “Північний потік-2”

Nord Stream 2

У Варшаві хочуть, аби Німеччина заплатила компенсацію через будівництво “Північного потоку – 2”. Мовляв, через нього постраждала безпека країни.

Таку заяву зробив колишній міністр національної оборони Польщі Ян Парис. Він висловився щодо фактичної згоди Байдена на будівництво цього нафтопроводу.

Парис підкреслив, що американський президент, ймовірно, не розуміє, що таке рішення провокуватиме конфлікт з низкою європейських країн.

“На карту поставлена ​​вся “Бухарестська дев’ятка” та Україна, всього – 150 мільйонів людей. Це держави, які охороняють безпеку Європи”, – наголосив він.

На думку Париса, попередник Байдена – Дональд Трамп краще розумів інтереси Європи. Мовляв, чинний лідер США намагається за будь-яку ціну домовитися з Кремлем.

Компенсації на додаткові озброєння

Парис вважає, що Польща має право вимагати компенсацій. Він підкреслив, що німці витратили 5 мільярдів євро на будівництво “Північного потоку-2”.

Тепер нехай виділять 5 мільярдів євро на додаткові озброєння для Центрально-Східної Європи,
– запропонував колишній міністр.

“Наша безпека серйозно постраждала через цей газопровід. Тому такі вимоги до Берліна є цілком обґрунтованими”, – переконаний Парис.

і