Конгрес США повинен відхилити будь-які угоди щодо «Північний потік-2», — Каптур

 

Фото Reuters

Співголова Українського кокусу в Конгресі США конгресвумен від демократів Марсі Каптур жорстко розкритикувала домовленості між Вашингтоном і Берліном щодо «Північний потік-2», про які стало відомо за повідомленнями джерел у пресі.

Про це вона заявила в вівторок під час виступу в Конгресі, відеозапис якого розміщений на її офіційній твіттер-сторінці, передає «Укрінформ».

«Я виступаю разом з нашими союзниками в Центральній та Східній Європі проти «Північний потік-2″. Конгрес повинен відхилити будь-які угоди, які не можуть захистити трансатлантичну безпеку та суверенітет України», – наголосила Каптур.

На відео, доданому до текстового повідомлення, записаний її виступ перед членами Конгресу в вівторок.

«Як співголова двопартійного Українського кокусу в Конгресі я висловлюю свою глибоку стурбованість у питанні, що стосується трансатлантичної енергетичної безпеки. Кремль за співучасті європейських країн намагається завершити проєкт «Північний потік-2″», – зауважила Каптур.

Вона підкреслила, що «Північний потік-2″– це проєкт зловмисного впливу Росії, який «посилить важелі впливу Володимира Путіна на Європу та порушить альянс НАТО».

Конгресвумен заявила, що повідомлення у ЗМІ свідчать про те, що адміністрація Байдена уклала угоду з Німеччиною.

«Відповідно до цих повідомлень, в угоді мало що може відвадити Росію від примушення наших союзників. Конгрес розуміє ключові уроки історії: коли Німеччина й Росія вступають у змову, народи Центральної та Східної Європи сплачують за це свою ціну», – заявила конгресвумен.

Вона нагадала, що Конгрес на переважній двопартійній основі затвердив два законодавчих акти, які передбачають санкції проти «Північний потік-2».

«Ці санкції є обов’язковими, а не вибірковими»,- наголосила Каптур.

Враховуючи порушення адміністрацією цих правил, конгресвумен звернулася до Комітету в питаннях асигнувань затвердити її поправку, яка скасовує будь-які виключення із санкцій проти «Північний потік-2».

і

ютос