У 2021 році Фінляндію визнали найщасливішою країною світу

У 2021 році Фінляндію визнали найщасливішою країною світу. Таку лідерську позицію вона займає вже вчетверте. Українці, які емігрували до цієї країни, розповіли, чи почуваються там задоволеними життям.

Слід зазначити, що експерти, які укладали за ініціативою ООН «Всесвітній звіт щастя-2021» брали до уваги рівень ВВП, соціальну підтримку й очікувану тривалість життя. Також зважали на рівень свободи та корупційності в країні.

Бути мамою складніше, ніж далекобійницею, – українка про свій успіх у Польщі

Андрій Конопко, 28 років, юрист

Андрій живе у Фінляндії вже 6 років. Приїхав у країну навчатись на магістратурі. Після отримання диплома вирішив залишитись. Андрій має робочу візу на чотири роки. Працює юристом.

За словами українця, життя у Фінляндії недешеве. Наприклад, оренда апартаментів у студентському гуртожитку обійдеться у 300 євро в місяць. Оренда квартири у Турку, де живе Андрій, стартує також від 300 євро.

Проїзд у громадському транспорті в цьому місті коштує 3 євро за дві години добирання. А мати власне авто у Фінляндії, на думку хлопця, взагалі – розкіш, адже податки та страховка стануть надто великими витратами. Так, страхування, яке є обов’язковим, оцінюється у 500 – 600 євро на рік. А якщо людина є власником дизельного автомобіля з дволітровим двигуном, то треба платити так званий екологічний податок, який становить 700 – 800 євро на рік.

Проте, переваг у Фінляндії значно більше. Насамперед тут, каже Андрій, неймовірно красива природа.

Я живу недалеко від річки. Навколо багато дерев. Виглянув у вікно, а там гуляють фазани. Вийшов на прогулянку – перетнувся з косулею. Хіба не чудово?
– розповідає Андрій Конопко.

Щодо місцевих жителів, Андрій зазначає, що фіни – надійні, пунктуальні. Вони мають чітке розуміння особистих кордонів. Завоювати довіру фіна складно, але якщо це вдалося, то можна вважати, що людина знайшла друга на все життя.

Ще Андрій зауважив, що у країні чи не в кожному домі є сауна. При цьому може не бути ванни, але сауна – обов’язково. У гуртожитку, де хлопець орендує апартаменти, теж є сауна. Він має право безплатно відвідувати її 4 години на місяць.

У Фінляндії, каже Андрій, панує відчуття безпеки: фінансової, соціальної, особистої. Статистика злочинів тут низька (на сто тисяч осіб – 118 вбивств, тоді як в Україні цей показник дорівнює 1 428).

Стосовно економіки, то Андрій вважає, що фіни – заможні люди. У країні якісна система державних гарантій. Навчання у школах та вишах є безплатним. Державна медицина – на високому рівні. При цьому місцеві жителі працюють не більше 37,5 годин в тиждень, бо роботодавці дбають про те, аби людям вистачало часу на особисте життя та хобі.

і