Єпископ, якого призначив Онуфрій на Джанкойську єпархію, освячував війська РФ в Криму

Фото: РПЦ / Нестор (Доненко) в Криму освячує російських окупантів

Очільник Московського патріархату в Україні митрополит Онуфрій призначив тимчасовим керуючим Джанкойською єпархією РПЦвУ єпископа Ялтинського Нестора (Доненко), який є вікарієм Сімферопольської єпархії РПЦвУ і благословляв російські окупаційні війська на українському півострові, як мінімум у грудні 2020 року. Також новопризначений єрарх співпрацює з російською окупаційною владою півострова.

Про призначення повідомляє офіційний сайт РПЦвУ.

Хіротонію над єрархом РПЦвУ Нестором провели 27 вересня 2018 року. Тоді, ЗМІ повідомляли, що Нестор (Доненко) вів листування з прокремлівським пропагандистом Кірілом Фроловим, лідером «Асоціації православних експертів» (АПЕ), куди входять священики і миряни РПЦ і РПЦвУ і Адміністрацією президента РФ.

Фролов рекомендував протоєрея Миколу Доненка в загальному списку «проросійських сил» в Україні, які могли б стати партнерами руху «Український вибір» Віктора Медведчука. Крім Доненка Фролов назвав таку агентуру проросійських сил в Україні: митрополит Агафангел (Савін), архієпископ Тульчинський та Брацлавський Іонафан, прот. Євген Максименко, Олег Карамазов («Брати Карамазови» та Комітет «1020 річчя Хрещення Русі»), прот. Димитрій Сидор, Олексій Селіванов («Вірне козацтво»), Ігор Друзь, блогери Микола Зайков та Олександр Руденко-Мініх (Севастополь), єрей Віталій Перін, Валерій Ковальов (Вінниця), Сергій Мойсеєв (Харків), Андрій Селезов, Валентин Чернов (” Єдина Одеса«), Олег Саган («Новини новин»), Вадим Колесніченко, Сергій Бунтовський, Дмитро Бєлік, Павло Буцай, Сергій Філатов, Олег Родивілов (ІА «Новорос»).

Після хіротонії на єпископа Доненко освячував війська РФ в Криму та передавав вітання від патріарха Московського представнику окупаційної влади РФ в Криму

1 грудня 2020 року «з благословення митрополита Сімферопольського та Кримського Лазаря» єпископ Ялтинський Нестор (Доненко) звершив чин освячення каплиці в ім’я князя Андрея Боголюбського у військовій частині російських окупантів – 4 полку РХБ захисту Російського Чорноморського флоту Севастополя. Того ж дня єпископ РПЦвУ Нестор окропив російських військових окупантів освяченою водою та побажав їм «знаходити радість».

«Бажаю кожному з вас знаходити радість, зміст свого життя, розуміти для чого Бог нас викликав з небуття до буття, навіщо ми взагалі живемо <…> Бажаю вам внутрішніх духовних перемог та подолання тих складнощів, які є у житті кожної людини», – сказав тоді єрарх РПЦвУ звертаючись до російських військових.1 of 5

Фото: РПЦвУ
Фото: РПЦвУ
Фото: РПЦвУ
Фото: РПЦ / Нестор (Доненко) в Криму освячує російських окупантів
Фото: РПЦвУ

Єпископ РПЦвУ Нестор (Доненко) також помічений на офіційних заходах російської окупаційної влади на півострові Крим.

Зокрема в Алушті у жовтні 2020 року він провів чин освячення пам’ятника присвяченого зустрічі цесаревича Николая Алєксандровича та його нареченої принцеси Аліси та привітав усіх із «чудовою подією». На заході був спонсор РПЦ і директор пропагандистського ЗМІ «Царьград» Констянтін Малофєєв.

Цього ж місяця 2020 року єпископ РПЦвУ Нестор вручив вітальну адресу патріарха Московського Кіріла самозваному окупаційному губернатору Севастополя Михаілу  Развожаєву у день вступу його на посаду.

Нестор (Доненко) вручає представнику окупаційної влади РФ в Криму вітальний адрес від Московського патріарха Кіріла / Фото: РПЦвУ
Нестор (Доненко) вручає представнику окупаційної влади РФ в Криму вітальний адрес від Московського патріарха Кіріла / Фото: РПЦвУ

і