Росія заявила, що події в Казахстані інспіровані ззовні

Фото Reuters

Росія заявила, що події в Казахстані інспіровані ззовні для того, щоб «підірвати цілісність держави».

Про це йдеться у заяві російського МЗС.

«Російська Федерація, підтвердивши прихильність до союзницьких зобов’язань у рамках ОДКБ, підтримала вжиття невідкладних заходів у зв’язку зі стрімкою деградацією внутрішньополітичної ситуації та зростанням насильства в Казахстані. Розглядаємо останні події у дружній нам країні як інспіровану ззовні спробу насильницьким шляхом, з використанням підготовлених та організованих збройних формувань, підірвати безпеку та цілісність держави», -вказано у повідомленні.

У заяві вказується, що Росія сприятиме «проведенню правоохоронними органами Казахстану контртерористичної операції».

Киргизстан не став застосовувати свої війська проти протестувальників у Казахстані
До Казахстану прибув військовий контингент росіян та їхніх союзників

Довідка

З 2 січня на заході Казахстану відбувалися «газові» протести. Масові акції розпочалися у місті Жанаозені після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні.

Після того як протести почали охоплювати інші міста, поліція посилила заходи безпеки, почастішали затримання активістів та представників ЗМІ. Уранці 5 січня уряд Казахстану відправили у відставку.

5 січня президент Казахстану оголосив режим надзвичайного стану у столиці Нур-Султані.

У середу було захоплено і розграбовано низку органів влади та інфраструктурних об’єктів в Алмати, повідомляють про загиблих. Інтернет та телефонний зв’язок у країні функціонує зі значними перебоями.

З 5 на 6 січня Організація договору колективної безпеки (ОДКБ), яка має неофіційну назву «російського НАТО», ухвалила рішення про військову інтервенцію до Казахстану за запитом чинної казахської влади.

і