Путін назвав санкції проти РФ «порушенням міжнародного права», Лукашенко нарік їх «економічною війною»

путін  Лукашенко

Президент Росії Володимир Путін заявив, що санкції, які Захід обіцяє ввести проти Росії у разі нового вторгнення та посилення агресії проти України, є «грубим порушенням міжнародного права»

Про це він заявив на спільній пресконференції з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком, передає Еспресо.TV.

«Хочу підкреслити: оцей санкційний тиск є абсолютно нелегітимним, це грубе порушення міжнародного права, про яке ті, хто зараз каже про це, піклуються тільки тоді, коли їм це вигідно», — заявив Путін.

Він додав, що «рішення завжди є», і в цій ситуації потрібно «укріплятися зсередини». Також, на думку Путіна, санкції проти Росії є безпідставними і для їх введення причини вигадуються.

«Санкції будуть вводити в будь-якому випадку. Є привід, наприклад пов’язаний із подіями в Україні, чи немає приводу, він буде знайдений. Бо ціль в іншому — загальмувати розвиток в цьому випадку Росії та Білорусі. Переслідуючи цю ціль завжди знайдеться привід ввести обмеження, нелегітимні, і це ніщо інше, як недобросовісна конкуренція», — стверджує президент РФ.

Лукашенко також заявив, що це не просто санкції, а «економічна війна».

«Президент (Путін, — ред.) щойно сказав суть: що б ми не робили, як би ми не старалися щось зробити, хоча ми бачимо перш за все свої інтереси, свої народи і т.д., вони все одно знайдуть привід, щоб далі поглиблювати економічну війну», — зазначив самопроголошений президент.

  • Нагадаємо, раніше посол України в США Оксана Маркарова заявила, що США готують санкції, здатні зупинити Росію у випадку повномасштабного вторгнення в Україну. У Конгресі США пропонують запровадити санкції проти оточення Путіна і банків РФ, не чекаючи нового вторгнення в Україну.
  • Очільниця МЗС Великої Британії Ліз Трасс заявила, що в разі повномасштабного вторгнення РФ в Україну на Росію будуть накладені санкції.
  • Високий представник ЄС Жозеп Боррель заявив, що Євросоюз готовий застосувати санкції проти Росії у випадку нової агресії проти України. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що новий пакет санкцій ЄС проти Росії у разі нового вторгнення в Україну буде жорсткіший, ніж після окупації Криму в 2014 році.

і

ютос