росія ставить ультиматум і відкрито погрожує Литві

мах

рф залишає за собою право на дії захисту своїх інтересів, якщо найближчим часом Литва не відновить вантажний транзит до Калінінграда.

Про це повідомляє міністерство закордонних справ росії.

Як повідомляє міністерство, 20 червня в мзс росії було викликано тимчасову повірену у справах Литви Віргінія Умбрасене, їй «заявлено рішучий протест у зв’язку з введеною Вільнюсом без попереднього повідомлення російської сторони забороною на залізничний транзит великої номенклатури вантажів через територію Литви».

«Заявили у зв’язку з цим, що якщо найближчим часом вантажний транзит між Калінінградською областю та іншою територією російської федерації через Литву не буде відновлено в повному обсязі, то росія залишає за собою право на дії щодо захисту своїх національних інтересів», — йдеться у заяві на сайт мзс росії.

Глава литовського МЗС Габріелюс Ландсбергіс раніше заявив, що заборона на транзит продукції із сталі та чорних металів між основною територією росіъ та Калінінградською областю рф через Литву – це не рішення Литви, а санкції Євросоюзу щодо росії. «По-перше, це не дії Литви, це європейські санкції, які будуть застосовуватися з 17 червня, а санкції нині застосовуються залізницями, які інформують своїх клієнтів про те, що товари, які потрапили під санкції з 17 червня, — це сталь та інша продукція, виготовлена ​​із залізної руди, яка більше не імпортуватиметься через Литву, це здійснюється у консультаціях з Європейською Комісією та відповідно до її віх», — заявив Ландсбергіс у понеділок перед зустріччю міністрів закордонних справ ЄС у Люксембурзі.

Про цю заборону було відомо з середини березня як частину четвертого пакету санкцій Європейського Союзу, повідомив Департамент митниці. За словами його представника, пакет санкцій ЄС, ухвалений 15 березня, запровадив обмеження на російську сталь та іншу продукцію із чорних металів за договорами, укладеними до 17 червня, і з суботи їх не можна перевозити територією ЄС.

і