Естонія ввела заборону на ввезення підсанкційних товарів з рф

Естонія з 10 липня заборонить ввезення підсанкційних товарів з рф.

Про це пише ERR.

Так, з 10 липня в Естонії набуде чинності повна заборона на ввезення з росії довгого переліку підсанкційних товарів, включаючи алкогольні напої, і поширюватиметься, зокрема, на приватних осіб.

Заборона пов’язана з прийнятими на рівні ЄС санкціями з метою запобігання купівлі російських товарів, які приносять росії істотний дохід і тим самим сприяють фінансуванню агресії проти України.

Повна заборона зокрема поширюється на ввезення алкогольних напоїв міцністю менше 80%. Також заборонено імпорт із рф меблів, деревини, добрив та низки інших товарів, які приватні особи щодня привозили із собою з росії.

У Податково-митному органі Естонії нагадали, що порушення санкцій є злочином, провадження у якому може вести Поліція безпеки (КаПо), а також — за рішенням прокуратури, Податково-митний департамент з винесенням остаточного рішення в суді.

«Залежно від характеру порушення, у разі першого та ненавмисного порушення, кримінальна справа не порушуватиметься», — додали в податковому органі.

У департаменті також нагадали, що санкції поширюються і на вивезення до Росії низки товарів, віднесених до предметів розкоші, зокрема, певної побутової електроніки.

Нагадаємо, через блокаду Калінінграда рада педерацій рф звинуватила Литву і НАТО в агресії та порушенні суверенітету, і попередила, що росія буде змушена вдатися до «самозахисту».

Як саме росія має намір захищатись, у раді педерацій не уточнили. Заходи у відповідь оголосять протягом декількох днів, після «глибокого аналізу ситуації

і

ютос