Українським водіям у ФРН надають безкоштовну допомогу на дорозі

Загальнонімецький автомобільний клуб надає українським біженцям у Німеччині безкоштовну допомогу у разі аварії. Допомагають також і волонтерам, які перевозять допомогу в Україну.

Бажано знати, куди телефонувати, якщо потрапив у халепу в дорозі Бажано знати, куди телефонувати, якщо потрапив у халепу в дорозі

Чимало з майже мільйона українців, які втекли від війни з України до Німеччини, прибули на автомобілях. Крім «Зеленої картки» або прикордонного страхового полісу, які є обов’язковими для українських водіїв у Німеччині з 1 червня, водіям також бажано знати, як отримати допомогу на дорозі у випадку аварій. Пробите колесо, проблеми з двигуном — важливо, якщо машина стала посеред дороги — щоби приїхав евакуатор або на місці допоміг досвідчений майстер. Ці послуги у Німеччині здебільшого надають фахівці Загальнонімецького автомобільного клубу — ADAC.

 

Кожен такий виїзд зазвичай може обійтися сотні євро, якщо необхідний дрібний ремонт або евакуація авто. Натомість для українців, а також для німців, які допомагають Україні або біженцям з України, послуги ADAC є наразі безкоштовними. Акція, про яку клуб вперше повідомив у березні, продовжує діяти, повідомили у клубі у відповідь на запит DW. «Ми і надалі надаємо безкоштовну допомогу біженцям і волонтерам, діяльність яких пов’язана з кризою в Україні», — повідомили DW у прес-службі ADAC у вівторок, 21 червня.

Куди телефонувати

Звичайна вартість клубного абонементу на допомогу у дорозі коштує від 94 євро на рік. Українці не мають купувати абонемент, аби отримати допомогу. «Допомога надається без зайвої бюрократії і без обов’язкового членства у клубі», — нагадують в ADAC. Викликати майстрів, якщо у дорозі українці, які втекли від війни, втрапили в халепу, можна за телефоном гарячої лінії — 08920204000.

У разі дорожньо-транспортної пригоди за участі інших водіїв зазвичай викликають поліцію і, якщо необхідно, евакуатор. У таких аваріях безкоштовна допомога від ADAC не передбачена.

і