Найбільший порт Європи прозвітував про прибутковість відмови у співпраці з росією

Порт Роттердама оголосив про повну зупинку відвантаження та прийому контейнерів, які призначені для відправки в росію або прибувають із неї. Представники порту наголосили, що на тлі скорочення постачання енергоресурсів з росії (у тому числі через трубопроводи) загальний обсяг вантажообігу порту збільшився.

«Контейнерні перевезення до росії та росії припинилися… контейнерні перевезення з росії зупинені, обсяги вугілля, ЗПГ та нафти (з росії.— А) знижуються»,— йдеться у прес-релізі на сайті порту Роттердама.

У тексті повідомлення уточнюється, що вантажообіг порту в першому півріччі збільшився на 0,8% порівняно з аналогічним періодом 2021 року (до 233,5 млн. тонн). Зокрема згадується «дуже різке зростання» імпорту вугілля та ЗПГ на тлі скорочення енергетичної співпраці Євросоюзу з росією. Подорожчання ЗПГ приблизно на 45% у річному вираженні також призвело до зростання виручки порту на 6,3% (€412,2 млн).

Відомо, що ряд терміналів порту в Роттердамі взагалі відмовилися завантажувати або розвантажувати судна з російськими вантажами ще на початку березня. Данська компанія Maersk, що займається морськими вантажними перевезеннями, призупинила прийом нових замовлень на перевезення до російських портів 4 березня.

і