Прем’єр-міністерка Фінляндії підтримує заборону видачі віз для росіян

прем'єр-міністрерка Фінляндії Санна Марін

Прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін планує обмежити російський туризм у Фінляндії таким чином продовживши спільні санкції ЄС

Про це пише фінське видання Yle.

«Це неправильно, що поки Росія веде агресивну, жорстоку війну в Європі, росіяни можуть жити нормальним життям, подорожувати по Європі, бути туристами», — сказала Марін.

Уряд Фінляндії з 16 серпня розпочне обговорення ідеї візових обмежень для громадян Російської Федерації у зв’язку з її агресивною війною проти України.

Видання повідомляє, що у Фінляндії загострилася дискусія про російських туристів після того, як у липні Росія послабила корона обмеження на подорожі. До Фінляндії стало приїжджати більше туристів з Росії, ніж раніше.

В останній тиждень липня близько 21 500 росіян в’їхали до Фінляндії через прикордонні пункти на південному сході Фінляндії, пише видання. Багато росіян використовують Фінляндію як країну-транзит, продовжуючи свою подорож в інші місця.

  • 11 серпня Латвія визнала Росію спонсором тероризму та закликала ЄС припинити дію віз для росіян і білорусів.
  • Того ж дня Естонія закрила в’їзд росіянам із шенгенськими візами.
  • 12 серпня міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський запропонував включити заборону на видачу громадянам Росії віз у новий пакет санкцій проти РФ.
  • 13 серпня прем’єр-міністр Латвії заявив, що рішення про припинення видачі шенгенських туристичних віз громадянам Росії необхідно ухвалити на рівні Європейського Союзу.
  • 14 серпня радник Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що скасування цивілізованим світом віз для громадян РФ, може стати першим кроком до бунту в Росії.
  • Володимир Зеленський сказав, що у Європі щоденно розширюється дискусія щодо візових обмежень для власників паспортів РФ і вона «має привести до відповідних рішень».

і