Асоціація польських журналістів закликала судити російських пропагандистів як воєнних злочинців

Асоціація польських журналістів закликала судити російських пропагандистів як воєнних злочинців.

Відповідну заяву Асоціація оприлюднила 24 серпня, повідомляє Детектор.media.

«У зв’язку з шестимісячним варварським вторгненням у незалежну Україну, як представники Асоціації польських журналістів, ми знову вимагаємо відповідальності за скоєні там злочини проти мирного населення не лише бандитів у російській формі, але також так званих журналістів — пропагандистів, які прихильні до кремлівського режиму. Пропагандисти не тільки дезінформують світову громадськість про криваву агресію Москви проти України, а й спонукають її воювати проти українців в ім’я імперіалістичних інтересів Путіна та його прибічників», — йдеться в заяві.

Зокрема, польські журналісти згадують Маргаріту Сімоньян, Владіміра Соловйова, Дмітрія Кісєльова, Ольгу Скабєєву.

«Це лише приклади брехунів і ватажків війни, які прикидаються журналістами. Вони є найвідомішими обличчями російської пропаганди. На жаль, їх набагато більше, враховуючи те, що зараз у Росії немає вільних ЗМІ», — зазначено в заяві.

Асоціація польських журналістів зауважує, що розпалювання ненависті та дезінформація «ніколи не будуть вважатися журналістикою, а центри російської пропаганди ніколи не стануть ЗМІ».

«Світові журналістські організації та національні медіаасоціації повинні постійно впливати на демократичні уряди та міжнародні інституції, з огляду на очевидну необхідність підготувати трибунали для бандитів російської армії, які сіють терор в Україні, визнати воєнними злочинцями також російських пропагандистів, які заохочують у кремлівських ЗМІ агресію проти України та намагаються виправдати масові вбивства, зґвалтування та пограбування», — заявили польські журналісти.

і