У США є план дій, якщо рф застосує ядерну зброю — Блінкен

 

У адміністрації президента США Джо Байдена  є план, як діяти у разі застосування ядерної зброї росією.

Про це держсекретар США Ентоні Блінкен заявив в інтерв’ю CBS.

Блінкен відмовився поділитися конкретними відомостями, але зазначив, що «ми дуже чітко говорили з росіянами публічно і приватно, щоб вони припинили базікати про ядерну зброю».

За його словами, невідомо, чи скаже хто-небудь у Кремлі президенту росії владіміру путіну «ні», якщо він вирішить запустити ядерну зброю.

«Зазвичай немає нікого, у кого була б здатність або бажання говорити правду владі. І частково, я думаю, Росія потрапила в той безлад, у якому вона зараз знаходиться, тому що в системі немає нікого, хто міг би ефективно сказати путіну, що він чинить неправильно» — сказав Блінкен.

Нагадаємо: 21 вересня президент владімір путін після оголошення часткової мобілізації в рф знову пригрозив західним країнам застосуванням ядерної зброї.

Радник з нацбезпеки США Джейк Салліван сказав, що адміністрація Байдена непублічно попередила Кремль про те, що будь-яке застосування ядерної зброї у війні проти України буде мати «катастрофічні наслідки» для росії.

За даними ЗМІ, у західних столицях продумують плани реагування на випадок, якщо путін почне реалізовувати свої ядерні погрози щодо України та непублічно надсилають Кремлю попередження про можливі наслідки.

і