27 вересня відкриють газопровід Baltic Pipe між Норвегією, Данією та Польщею

Завтра, 27 вересня, відбудеться урочисте відкриття газопроводу Baltic Pipe, який поєднає Норвегію, Данію та Польщу і дозволить стати незалежним від імпорту газу з Росії. А вже менш ніж за тиждень трубопроводом почне надходити блакитне паливо.

«Це найбільший і один із найскладніших проектів нашого часу», — наголосив прем’єр -міністр Матеуш Моравєцький, передає Польське радіо.

«Потужність цього проекту є надзвичайно велика. Подібні задуми часто потребують кількох років а бюджети дорожають на сто відсотків. У цьому випадку ми все зробили вчасно, такий складний проект. Усі проблеми, які в часі реалізації з’являлись, ми подолали», — наголосив він.

Очільник уряду також акцентував на пропускній здадтності газопроводу, щоправда наразі Baltic Pipe не працюватиме на повну потужність:

«Не хочемо наразі заповнювати трубу по максимуму. Маємо ще газові контракти із американцями, катарцями та маємо власний видобуток, маємо термінали скрапленого газу, будуємо новий плавучий термінал. А також завершили роботи на інтерконекторах Литва, Словаччина, Чехія. Ми достатньо забезпечені газом»

Прем’єр-міністр додав, що зараз газ є дорогий, тож немає необхідності наповнювати новий газогін на сто відсотків. Газовий трубопровід запрацює з 1 жовтня з частковою пропускною здатністю.

і