Це диверсія — міністри оборони скандинавських країн про вибухи на Nord Stream

Міністри оборони Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії інциденти з пошкодженням газогонів «Північний потік -1» та «Північний потік — 2» вважають «навмисними актами диверсії”.

Про це йдеться у спільній заяві міністрів п’яти скандинавських країн, оприлюдненій після проведення спільної відеоконференції.

“Уся наявна наразі інформація вказує на навмисний акт диверсії поблизу кордонів Данії та Швеції. Не можна виключати, що це – безрозсудна атака на енергетичну інфраструктуру Європи та спроба дестабілізувати і без того напружену безпекову ситуацію”, — йдеться у спільній заяві.

Як зазначається, витоки газу з трубопроводів створюють ризики для цивільного морського руху та завдають значної шкоди навколишньому середовищу.

У заяві підкреслюється, що Фінляндія, Ісландія та Норвегія будь-якими можливими засобами готові підтримати Данію та Швецію в розслідуванні цих інцидентів.

Крім того, скандинавські країни рішуче налаштовані на підтримку України.

“Ми не визнаємо результатів незаконних референдумів чи анексій”, — констатували міністри п’яти країн північної Європи.

Як повідомлялося, у вівторок з’явилися повідомлення ЗМІ про три витоки на газопроводах «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2»: два на першому та один – на другому. Незадовго до фіксації витоку газу мали місце підводні вибухи.

У ЄС заявили, що витоки на обох газогонах є результатом навмисних дій.

і