Бундесверу не вистачає боєприпасів на €20 млрд та амуніції

мах

Уповноважена Бундестагу з питань оборони Єва Хегль заявила, що німецькій армії не вистачає озброєння на 20 млрд євро, а також амуніції. За її словами, у Бундесвері вакантно 20 тис. посад.

«Бундесверу не вистачає боєприпасів на суму €20 млрд», — сказала Єва Хегль в інтерв’ю Bild am Sonntag.

За її словами, у країні мало військової амуніції та складів для неї. Пані Хегль повідомила, що минулої зими військовим, розміщеним у Литві, не вистачало теплої та водонепроникної уніформи для мінусових температур.

«Ситуацію слід виправляти якнайшвидше. Для військовослужбовців дуже важлива наявність повного комплекту спорядження. Це показник того, чи справді ситуація в Бундесвері покращується», — додала вона.

Наразі у Бундесвері відкрито 20 тис. вакансій, також повідомила Єва Хегль. За її словами, на службі перебувають 182 тис. осіб, але у деяких військових частинах використовують до 60% особового складу. Вона пояснила, що це пов’язано з відпустками, лікарняними та стажуваннями військовослужбовців.

У лютому канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що влада створить спеціальний фонд для озброєння Бундесверу і спрямує туди €100 млрд. У вересні прем’єр-міністр Баварії Маркус Зедер говорив, що влада так і не направила ці кошти до фонду. У серпні в Міноборони ФРН заявляли, що вони виснажують запаси озброєння через постачання в Україну.

Фото: Bundeswehr-Fotos

і