Польща не братиме участі в єдиній європейській системі ППО

мах

Польща не бере участі у проекті створення єдиної європейської системи протиповітряної оборони (ППО) European Sky Shield, ініційованому Німеччиною. Про це повідомив представник Міністерства оборони Польщі Міхал Марчіняк. За його словами, участь у цьому проекті відкинула б країну на кілька років тому з погляду розвитку збройних сил.

«По-перше, це німецька ініціатива без авторизації НАТО. У ньому беруть участь 14 країн НАТО плюс Фінляндія. Це ініціатива, яка має на меті побудувати або провести дослідження на тему можливості побудови протиповітряної та протиракетної оборони для Європи. На поточному етапі збройні сили (Польща — А.) не потребують участі в ініціативах такого типу, виходячи з того, що (у Польщі — А.) йде процес будівництва інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони»,— сказав Міхал Марчіняк журналістам, передає «РИА Новости», яке цитує Коммерсант.

Пан Марчиняк наголосив, що Польща спостерігає за реалізацією проекту. «Слід зазначити, що країни, які беруть участь у цій ініціативі, мають скромні можливості протиповітряної оборони», — підкреслив він.

13 жовтня повідомлялося, що з ініціативи Німеччини 15 європейських країн підписали протокол щодо створення загальноєвропейської системи ППО. До угоди приєдналися Бельгія, Великобританія, Фінляндія, Чехія, Болгарія, Румунія, Словенія, Словаччина, Норвегія, Литва, Латвія, Естонія, Угорщина та Нідерланди.

Раніше сьогодні, 21 листопада, глава Міноборони Польщі Маріуш Блащак повідомив, що влада прийняла пропозицію Німеччини про розміщення на території республіки додаткової системи протиракетної оборони Patriot (НА ФОТО). Глава Міноборони Німеччини Крістіні Ламбрехт заявила, що польська влада та їхні союзники «розсудливо відреагували» на інцидент з падінням ракети в Польщі. 15 листопада на польське село Пшеводув, що знаходиться поряд з українським кордоном, впала ракета, внаслідок чого загинули двоє громадян Польщі. Походження ракети встановлюється.

і