Заборона російської мови в Могилянці є законною — Кремінь

мах

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь підтримав рішення «Києво-Могилянської академії» заборонити російську мову для особистого спілкування. Він називає таке рішення законним.

Заборона використовувати російську мову на території Національного університету «Києво-Могилянська академія» відповідає мовному законодавству України, стверджує уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

«Я підтримую це рішення і вважаю, що в кожному університеті мають бути створені найкращі можливості для виховання справді патріотичних, вольових, освічених громадян України. Разом з тим, стаття 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» говорить про те, що мова освітнього процесу — державна», — наводить слова Креміня пресслужба мовного омбудсмена у понеділок, 30 січня.

Зазначається, що уповноважений, звертаючись до міністерства освіти і науки України, Спілки ректорів закладів вищої освіти, просить вжити додаткових заходів щодо неухильності дотримання закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» з метою недопущення порушень, які мають місце в окремих вишах. «Національний університет «Києво-Могилянська академія» зробив досить потужний зачин, який, очікую, буде ретрансльований і в інших університетах України», — заявив Кремінь.

Читайте також: Закон про мову: чи перейшла сфера послуг за рік на українську?

У стінах Києво-Могилянської академії заборонили російську

28 січня керівництво закладу повідомило, що в «Києво-Могилянській академії» заборонили викладачкам, студентам та адміністративному персоналу спілкуватися між собою російською мовою. Цю норму прописали у правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА. Навчання у закладі багато років проводиться лише українською та англійською мовами. Новації із забороною російської у повсякденному спілкуванні викликали гострі суперечки серед користувачів соцмереж.

За словами президента «Києво-Могилянської Академії» Сергія Квіта, жодних покарань за вживання російської не передбачено і ніхто спеціально не відстежуватиме мову спілкування людей.

У інтерв’ю ВВС Квіт також наголосив, що у «Могилянці» відділили норму про заборону російської мови від освітнього процесу та наукових досліджень. Тобто, якщо виникне потреба в унікальних російськомовних наукових джерелах для роботи, то їх можна буде використовувати.

і